Мұғалімдер шығармашылығы
Жүнісова Балжан Жұманқызы
Информатика пәнінің мұғалімі
(ІІІ деңгей)
Қысқа мерзімді жоспарлау
Күні: 4.05.2017
Пәні: Информатика
Сынып: 6
Сабақтың тақырыбы
Кестелерді құру, редакциялау, пішімдеу.
Сабақтың мақсаты
Мақсаты: Кестені құжатқа кірістіру жолдарын , кестені мәнерлеп әрлеу бұйрықтарының түрлері мен танысу .
Міндеттері: - Блум жүйесі бойынша берілген тапсырмалар арқылы білімді игереді.
Оқытудың нәтижелері
Күтілетін нәтиже:Қаламұштың мәнерінің жуандығы мен түсін ажыратады , жасалуын түсінеді, қолдана алады
Негізгі дерек-көздер
Оқулық, плакат, маркер, стикерлер, интербелсенді тақта
Модульдің кіріктірілуі
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқудағы үшін бағалау
Сабақтың барысы
Сабақ бөлімінің кезеңдері
Уақыт
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар, көрнекіліктер
Кіріспе
Білу
1 минут
Топқа бөлу
Түрлі-түсті стикерлер арқылы 6 оқушыдан 2 топқа бөлу.
Түрлі-түсті стикерлер
2 минут
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
«Күн сәулесіндегі менің қасиеттерім».
Ақ параққа күн салып, ортасына өзінің атын , күн сәулелерінің орнына өзінің жақсы қасиеттерін жазады, бір-бірлеріне ауыстырады. Көршісінің жазғандарымен келісетіндерінің астын сызады, басқа қасиеттері қалып қойса жазып қояды
Стикерлер
2 минут
Үй тапсырмасына шолу.
Сәйкестендіру тесті
<!-- [if gte mso 9]>
Өз-өзін критериалды бағалау.
«Бағдаршам» стратетиягысымен формативті бағалау.
Бағалау парақшасы, түрлі-түсті стикерлер
Жаңа сабақтың таныстырылымы
Түсіну
10 минут
Жаңа сабақ
Топтық зерттеу.
1-топ: кесте құру тәсілдерін кластер тәсілі бойынша жіктеу.
2-топ: кестені редакциялау, пішімдеу командаларын қос жазба күнделігі тәсілі бойынша жазу.
Әр топтан бір оқушы тақтаға шығап түсіндіреді.
Галереяны шарлау
Бағалау парақшасы, түрлі-түсті стикерлер
Жаңа сабақты қолдану
Қолдану
5 минут
Бекіту.
Компьютерде тәжірибелік жұмыс
Оқулықтан 85 беттегі тапсырмаларды орындайды
Өз-өзін критериалды бағалау.
«Бағдаршам» стратетиягысымен формативті бағалау.
Бағалау парақшасы, түрлі-түсті стикерлер
Талдау
Жинақтау
Бағалау
Жаңа сабақты қорытындылау
6 минут
І топ.
Word pad және Microsoft word программалары айырмашылығы
ІІ топ кесте құру тәсілдерінің айырмашылығы
Вен диаграммасы
Т-кестесі
Өз-өзін критериалды бағалау.
«Бағдаршам» стратетиягысымен формативті бағалау
Бағалау парақшасы, түрлі-түсті стикерлер
5 минут
6 мин
Қарлы кесек
Word редакторында кесте құру құралының маңыздылығы. Эссе
Допты бір-біріне лақтыру арқылы бір-біріне сұрақтар қояды
Эссе. «Word редакторында кесте құру құралының маңыздылығы»
3 минут
Бағалау . Өз-өздерін критериалды бағалау.
«Бағдаршам» стратегиясы бойынша формативті бағалау.
Бағалай критерийлеріне сүйене отырып, бағалау парақшасына өз-өздерін бағалап, қорытынды бағаларын шығарады.
Өз-өзін критериалды бағалау.
«Бағдаршам» стратетиягысымен формативті бағалау
Бағалау парақшасы, түрлі-түсті стикерлер
2 минут
«Екі жұлдыз бір үміт» стратегиясы бойынша сабақтың кіріспе бөлімінде жазған 2 мақсат, бір үмітке жете алдыма, стикерге ойларын жаздыру.
Жазылған 2 мақсат, 1 үмітке жете алғандары не жете алмағандары туралы стикерге толықырып жазады.
Рефлексия парағы, стикерлер
1 минут
Үйге тапсырма беру.
Күнделікке жазып алады.